מה צריך לקחת בחשבון בתכנון חתונה בטבע?

תכנון חתונה הוא משימה לא קלה. לא משנה מתי עורכים אותה וגם היכן, לא משנה כמה מוזמנים רוצים להזמין לאירוע והאם לבנות אותה על ז'אנר מסוים, מדובר באתגר של ממש שמצריך התייחסות לפרמטרים רבים. הדבר נכון במיוחד כאשר זוהי חתונה, הנערכת בטבע. יותר ויותר זוגות, בשנים האחרונות, בוחרים לערוך את חתונתם בטבע, תחת כיפת השמיים, וליהנות מאווירה מיוחדת במינה.

יחד עם זאת, כדי לעשות זאת כהלכה נדרשת חשיבה נכונה, ארגנון ותכנון קפדניים ותשומת לב ללא מעט פרטים. החלטתם להתחתן ואתם רוצים לציין את האירוע החשוב והמרגש הזה בחיק הטבע? הנה כל מה שחשוב שתיקחו בחשבון:

  1. מתי חתונה בטבע היא אתגר, כאמור, לא פשוט. תכנונה מצריך התייחסות לנקודות רבות, כשבראשון המועד שבו רוצים לערוך את האירוע, את החתונה עצמה. מכיוון שמדובר באירוע בחוץ ישנה חשיבות רבה מאד לתנאי מזג האוויר. ולכן, לפני שמתחילים בתכנון אירועים קטנים בטבע או אירועים גדולים, מומלץ לקחת בחשבון את עניין עונות השנה. באופן כללי מומלץ לערוך אירועים כאלה בחודשים נעימים, לא חמים מדי, לא קרים מדי ובוודאי שגם לא גשומים. משמע: חודשים אפריל עד יולי בהחלט יתאימו וגם החודשים ספטמבר ואוקטובר. 
  2. תנאי השטח – בין אם זו חתונה בטבע בצפון או חתונה בטבע באזור השרון או הדרום, יש לקחת בחשבון גם את עניין תנאי השטח. יש למשל את אלה שחולמים לערוך את חתונתם באמצע היער. אחרים מעדיפים דווקא את המדבר. יש כאלה שישמחו לערוך את האירוע על חוף הים ולעומתם יש את אלה שירצו לערוך את החתונה בפארק ירוק גדול. מכיוון שמדובר בחתונה ומכיוון שסביר שיגיעו אליו אנשים מבוגרים, חשוב שהמקום יהיה נגיש ונוח. חשוב שהשטח יהיה מישורי ושניתן יהיה לסדר בו שולחנות וכסאות וכמובן גם את החופה עצמה ורצוי שלא רחוק ממנו תהיה גם חנייה מתאימה.
  3. מספר מוזמנים – תכנון של חתונה קטנה בטבע שונה מתכנון חתונה עם מספר גדול של מוזמנים. למספר המוזמנים לאירוע בטבע יש חשיבות רבה וכדאי לקחת זאת בחשבון. כאשר מתכננים חתונה בטבע עם מספר מצומצם של אורחים אפשר להסתפק במתחם קטן יחסית, ורצוי גם שיהיה אינטימי. חתונה גדולה דורשת שטח גדול והפקתה לא פשוטה. הערכות נכונה והגדרת הצרכים, תוך התייחסות למספר האורחים, יכולה לעזור בשלבי התכנון הראשונים.
  4. לבד או בעזרת מומחים – אין ספק שמדובר בחוויה מיוחדת והזדמנות להגשים פנטזיה. חתונה במרחב הפתוח, תחת כיפת השמיים, היא חלומם של רבים ורבות, אך לא פשוט לתכנן זאת. ולכן, מומלץ מאד, ולו כדי ליהנות מאירוע מוצלח בדיוק כמו שרוצים, להיעזר במומחים. בחברות המתמחות בהפקת אירועים ויודעות כיצד לספק את המענה המתאים לכל הצרכים. 

מתכננים
אירוע?
לעוף למעלה