בחירת מקום לחתונה – ככה תעשו זאת

אם אתם מתכננים חתונה, בוודאי כבר הבנתם כי הכול מתחיל מבחירת לוקיישן מתאים לאירוע. כיום, ישנם אינספור רעיונות למקומות בהם אפשר לקיים את היום הגדול. החל מבחירה קונבנציונאלית באולמות וגני אירועים, עד לבחירת לוקיישן מקורי יותר, כמו קיום חתונה בין הכרמים. חגיגת חתונה על החוף הים. טקס צנוע במרפסת הבית או החצר (מה שמתאים עבור חתונות קטנות מאד), כמו גם ארגון חתונה בטבע, או כזאת שמתקיימת בחלל אורבאני מעוצב. 

אם אתם רוצים לקיים את האירוע בחלל חיצוני פורח ומלבלב – תוכלו לבחור בחתונה בטבע. אבל כיצד מוצאים את המרחב הנכון? כמה טיפים בהמשך. 

בשנים האחרונות ישנה מגמה שהולכת וגדלה והיא בחירה בלוקיישן מקורי וטבעי יותר עבור חתונה. זה נכון, את מסיבת האירוסין או את טקס החינה המסורתי אפשר לקיים במגוון אולמות לחינה. אך את היום הגדול עצמו מומלץ לקיים בין הפרחים, למרגלות העצים, תחת כיפת השמיים כאשר ברקע ציוצי ציפורים. 

אז כיצד בוחרים?

על מנת לבחור מיקום נכון ומוצלח, יש לשים לב לדגשים הבאים:

קבלת אישורים מתאימים

בראשית חשוב לקבל אישורים מן הרשויות לקיום החתונה. אירועים גדולים שמתקיימים בשטחים ציבוריים (גם אם הם מרוחקים יחסית): ידרשו אישור מפקחי שמורות של החברה להגנת הטבע, או מהרשות המקומית ומהמשטרה. ישנן חברות הפקת אירועים בטבע אשר יכולות לסייע לכם לבחור לוקישיין כמו גם לעזור לכם בנבכי הבירוקרטיה לקבלת האישורים המתאימים. 

מקום מתאים לאירוע

כאשר אתם בוחרים מקום מתאים כמו קרחת יער, רצועה מבודדת בחוף הים, חלקה מדברית וכדומה, שימו לב כי המקום נגיש ונוח לקיום אירועים. בחרו מקום שאפשר לחנות לידיו בקלות את הרכב, ולהגיע איליו במספר צעדים. כך שלמבוגרים אשר מגיעים לחגיגה יהיה קל יותר להגיע אליה. 

שכירת ציוד לאירועים חיצוניים

כאשר אתם מארגנים חתונה במקום פתוח, אתם בוודאי כבר יודעים כי עונות הקיץ האביבי ואפילו הסתיו – יכולות להתאים. עם זאת, גם בטבע דרוש ציוד מתאים כמו פינות זולה, מחצלות, דוכני מזון, צליות, גנרטורים להעברת חשמל תאורה בשעות הערב, מקררים לקירור משקאות, ובעצם כול הציוד הדרוש לשהייה נוחה במקום פתוח. 

השאירו את הטבע נקי ונעים

לאחר שחגגתם את החתונה שלכם במקום פתוח, בין עצים ירוקים ושמיים נהדרים – זה הזמן לשמור על הטבע. שכרו שירותים ניידים שמנקזים פסולת למכלים ייעודים. אספו את שאריות המזון ואת הלכלוך והותירו את המקום חף מלכלוך או משאריות של החגיגה וכבו אש במידה והדלקתם מדורה. 

העזרו בשירותים של חברות הפקת חתונות בטבע כדי לדעת כיצד לתכנן את האירוע, כדי לקבל אישורים, לשכור ציוד מתאים, ולאסוף באמצעות אנשי מקצוע את הלכלוכים לאחר האירוע. בכך תוכלו לחגוג נכון מבלי לפגוע בסביבה. 

מתכננים
אירוע?
לעוף למעלה