תבשילים מיוחדים לאירועים

כל אירוע – אישי או עסקי, קטן או גדול – מחייב הקדשת תשומת לב לשורה ארוכה מאוד של פרטים. כשהאירוע מתוכנן להתרחש בחיק הטבע, המורכבות מתעצמת עוד יותר, ובפרט חשוב מאוד לתכנן נכון את התפריט. יש לכך מספר סיבות: ראשית, לא כל מנה קל להכין בתנאי שטח, ולמעשה ישנם מאכלים שכמעט בלתי אפשרי לייצר אותם בחיק הטבע. שנית, ישנם חומרי גלם שמתאפיינים ברגישות גבוהה מאוד ולכן הובלתם לשטח ואחסונם עד להכנה או עד לאכילה צריכות להתבצע באחריות מרבית. בנוסף, התפריט חייב להיות כזה שנוח להגיש וכמובן נוח לאכול גם בתנאים הלא סטנדרטיים של אירוע בחיק הטבע. 

מאכלים שמבוססים על דגים מוגשים באירועים רבים. הם נחשבים לבריאים יותר ולקלילים יותר בהשוואה למנות בשריות, ועוד יתרון שמאפיין אותם הוא בהקשר של סוגיית הכשרות, שכן מותר על-פי ההלכה להגיש דגים ומאכלי חלב באותה ארוחה. על-מנת לשלב בהצלחה מאכלים שכוללים דגים, מומלץ בחום להפיק את האירוע אך ורק עם חברה בעלת ניסיון מגוון מאוד בהפקת אירועים בטבע.

אופציה א': שילוב צבעוני ובעל ערכים תזונתיים גבוהים

דוגמה אחת של תבשיל טונה שניתן לייצר גם בתנאי שטח, ושהתוצאה היא גם ערבה לחך, גם יפה לעין וגם בעלת ערכים תזונתיים טובים היא שילוב של הדג עם פלפלים וגזר. 

על-מנת להכין את התבשיל חותכים את הגזרים והפלפלים לקוביות קטנות יחסית אבל לא יותר מדי, ומטגנים אותם עם בצל. לאחר מכן מוסיפים מעט סילאן, מים, רסק עגבניות, פפריקה, שום כתוש ופלפל שחור – כל הכמויות הן בהתאם למספר המנות הרצויות ולפי הטעם שלכם כמובן – ומבשלים את הכל ביחד. לאחר מספר דקות מוסיפים גם את נתחוני הדג, ואז מבשלים עוד 15 דקות כשאחת למספר דקות בודקים את הטעמים ומתקנים במידת הצורך.

אופציה ב': עם גרגרי חומוס

מנה שמספקת כמות נאה מאוד של חלבון וגם שילוב טעמים מוצלח היא תבשיל טונה וגרגרי חומוס. עבור מנה זו מטגנים שום ובצל קצוצים דק עם פלפל חריף ומעט אורגנו במשך כ-3 דקות. לאחר מכן מוסיפים 2 כוסות של גרגרי חומוס מבושלים ומטגנים עוד 3 דקות. השלב הבא הוא הוספת הדג וגם מיץ מלימון אחד, מטגנים עוד דקה ומפזרים מלמעלה פטרוזיליה.

אופציה ג': עם תפוחי אדמה

תפוחי אדמה הם אחד המזונות הבסיסיים ביותר מצד אחד, ומצד שני יש להם את היכולת לספק חמימות ותחושת ביתיות גם בחיק הטבע. הגשת מנה שמבוססת עליהם באירוע בשטח מחממת את הלב ובנוסף היא גם משביעה מאוד. ההכנה פשוטה למדי: מבשלים – על להבה נמוכה – קוביות תפוחי אדמה עם פפריקה, מלח, פלפל שחור וכמובן מים בכמות המתאימה לפי מספר תפוחי אדמה. כשהם רכים, מוסיפים טונה. ממשיכים את הבישול עוד כ-5 דקות ומשאירים את הכל בסיר עם המכסה סגור עוד כרבע שעה – ההנאה מובטחת.

מתכננים
אירוע?
לעוף למעלה